2023
Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Mythen en stoplichten – Alara Adilow
Winnaar ‘Postergedicht’: ‘Brandstapelangst’ uit Hier huizen draken – Marie Claus
Nominatie
- Alara Adilow, Mythen en stoplichten (Prometheus)
- Babeth Fonchie Fotchind, Plooi (De Geus)
- Astrid Haerens, Oerhert (Atlas Contact)
- Nisrine Mbarki, oeverloos (Pluim)
- Iduna Paalman, Bewijs van bewaring (Querido)
- Mustafa Stitou, Waar is het lam? (De Bezige Bij)
Jury 2023: Uschi Cop, Mojdeh Feili, Kristien Hemmerechts (voorzitter), Sophie Kok en Wim Opbrouck – juryrapport.
2022
Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Vervoersbewijzen – Tijl Nuyts
Winnaar ‘Postergedicht’: ‘Graag geef ik je armen’ uit 2050 – Peter Verhelst
Nominatie
- Anne Broeksma, Vesper
- Babs Gons, Doe het toch maar
- Sasja Janssen, Virgula
- Lieke Marsman, In mijn mand
- Tijl Nuyts, Vervoersbewijzen
- Charlotte Van den Broeck, Aarduitwrijvingen
Jury 2022: Kristien Bonneure, Elke Brems (voorzitter), Kristien Hemmerechts, Sophie Kok, Anne ter Beek – juryrapport
2021
Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Wie was ik – Alfred Schaffer
Winnaar ‘Postergedicht’: “Bouillonogen”, uit & rol door – K. Michel
Nominatie
- Kreek Daey Ouwens, Guillaume
- K. Michel, & rol door
- Alfred Schaffer, Wie was ik
- Maud Vanhauwaert, Het stad in mij
- Anne Vegter, Big Data
- Wout Waanders, Parkplan
Jury 2021: Kristien Bonneure, Elke Brems (voorzitter), Kristien Hemmerechts, Marije Koens, Anne Ter Beek – juryrapport
2020
Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Oog – Eva Gerlach
Winnaar ‘Postergedicht’: “Veld”, uit Oog – Eva Gerlach
Nominatie
- Ellen Deckwitz, Hogere natuurkunde
- Eva Gerlach, Oog
- Dominique De Groen, Sticky Drama
- Asha Karami, Godface
- Marieke Lucas Rijneveld, Fantoommerrie
- marwin vos, het leven van sterren
Jury 2020: Kristien Bonneure, Elke Brems (voorzitter), Gudrun De Geyter, Marije Koens, Anne Ter Beek – juryrapport
2019
Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Habitus – Radna Fabias
Winnaar ‘Beste gedicht’: “Ik zoek je in de stad”, uit Habitus – Radna Fabias
Nominatie
- Frouke Arns, De camembertmethode
- Maria Barnas, Nachtboot
- Paul Bogaert, Zo kan het niet langer
- Paul Demets, De klaverknoop
- Radna Fabias, Habitus
- Stefan Hertmans, Onder een koperen hemel
Jury 2019: Kristien Bonneure, Hugo Brems, Laura de Coninck, Gudrun De Geyter, Fleur Speet – juryrapport
2018
Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Meervoudig afwezig – Ester Naomi Perquin
Winnaar ‘Beste gedicht’: “Aan het begin van de avond” uit Voor jou, van jou – Nachoem M. Wijnberg
Nominatie
- Joost Baars, Binnenplaats
- Hester Knibbe, As, vuur
- Marije Langelaar, Vonkt
- Tonnus Oosterhoff, Ja Nee
- Ester Naomi Perquin, Meervoudig afwezig
- Nachoem M. Wijnberg, Voor jou, van jou
Jury 2018: Hugo Brems, Laura de Coninck, Gudrun De Geyter, Jeroen Dera (voorzitter), Saskia Scheltjens – juryrapport
2017
Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Zing zing – Peter Verhelst
Winnaar ‘Beste debuut’: Kwaad gesternte – Hannah Van Binsbergen
Winnaar ‘Beste gedicht’: “Als je geen contact meer hebt met de dingen” uit Zing zing – Peter Verhelst
Nominatie
- Hannah Van Binsbergen, Kwaad gesternte
- Eva Gerlach, Ontsnappingen
- Roland Jooris, Bladgrond
- Peter Verhelst, Zing zing
- Nachoem M. Wijnberg, Van groot belang
Jury 2017: Hugo Brems, Cathérine de Cock, Laura de Coninck, Jeroen Dera (voorzitter), Saskia Scheltjens – juryrapport
2016
Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Lichtmeters – Ruth Lasters
Winnaar ‘Beste debuut’: Kameleon – Charlotte Van den Broeck
Winnaar ‘Beste gedicht’: (ongetiteld gedicht) uit Hier woon je – Jeroen Theunissen
Nominatie
- Charlotte Van den Broeck, Kameleon
- Maarten Inghels, Nieuwe rituelen
- Marc Kregting, Onze Nietsche
- Ruth Lasters, Lichtmeters
- Bart Meuleman, Mijn soort muziek
- Jeroen Theunissen, Hier woon je
Jury 2016: Cathérine de Cock, Jeroen Dera, Bas Kwakman (voorzitter), Saskia Scheltjens, Hilde Verbreuken – juryrapport
2015
Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Wij totale vlam – Peter Verhelst
Winnaar ‘Beste debuut’: Deze zachte witte kamer – Runa Svetlikova
Winnaar ‘Beste gedicht’: (ongetiteld gedicht) uit Wij zijn evenwijdig – Maud Vanhauwaert
Nominatie
- Geert Buelens, Thuis
- Els Moors, Liederen van een kapseizend paard
- Leonard Nolens, Opzichtige stilte
- Runa Svetlikova, Deze zachte witte kamer
- Maud Vanhauwaert, Wij zijn evenwijdig
- Peter Verhelst, Wij totale vlam
Jury 2015: Cathérine de Cock, Yra Van Dijk, Bas Kwakman (voorzitter), Stijn Meuris, Hilde Verbreuken – juryrapport
2014
Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Ons verlangen – Paul Bogaert
Winnaar ‘Beste gedicht’: “Beesten” uit Bijna een Amerika – Max Temmerman
Nominatie
- Norbert De Beule, Tri ti tiii
- Paul Bogaert, Ons verlangen
- Max Temmerman, Bijna een Amerika
- Tom Van de Voorde, Liefde en aarde
- Miriam Van hee, Ook daar valt het licht
Jury 2014: Yra Van Dijk (voorzitter), Bas Kwakman, Stijn Meuris, Hilde Verbreuken – en Thomas Blondeau (niet vervangen na zijn dood)
2013
Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: De oksels van de bok – Annemarie Estor
Winnaar ‘Beste debuut’: Het vertrek van Materlinck – Michael Vandebril
Winnaar ‘Beste gedicht’: “Gezel” uit Buiten Westen – David Troch
Nominatie
- Miquel Declerq, Boven water
- Annemarie Estor, De oksels van de bok
- Delphine Lecomte, Blinde gedichten
- Xavier Roelens, Stormen, drielekken, motetten
- David Troch, Buiten westen
- Michael Vandebril, Het vertrek van Materlinck
Jury 2013: Thomas Blondeau, Yra Van Dijk, Toon Horsten, Eva de Roovere, Roeland de Trazegnies (voorzitter) – juryrapport
2012
Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Bloedplek – Paul Demets
Winnaar ‘Beste debuut’: Meisje dat ik nog moet – Y.M. Dangre
Winnaar ‘Beste gedicht’: “Zonnehemel” uit Bloedplek – Paul Demets
Nominatie
- Yannick Dangre, Meisje dat ik nog moet
- Paul Demets, Bloedplek
- Peter Ghyssaert, Ezelskaakbeen
- Jan Lauwereyns, Hemelsblauw
- Sylvia Marie, Toen je me ten huwelijk vroeg
- Leonard Nolens, Zeg aan de kinderen dat wij niet deugden
Jury 2012: Elke Brems, Toon Horsten (voorzitter), Erik de Jong, Greet Op de Beeck, Roeland de Trazegnies – juryrapport
2011
Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Studie van de schaduw – Marc Tritsmans
Winnaar ‘Beste debuut’: Vuurdoorn me – Annemarie Estor
Winnaar ‘Beste gedicht’: “Uitgesproken” uit Studie van de schaduw – Marc Tritsmans
Nominatie
- Johan De Boose, Het geheim van Grzimek
- Marleen De Crée, Het is niet de lava
- Annemarie Estor, Vuurdoorn me
- Stefan Hertmans, De val van vrije dagen
- Joke Van Leeuwen, Hoe is ‘t
- Marc Tritsmans, Studie van de schaduw
Jury 2011: Elke Brems (voorzitter), Toon Horsten, Erik de Jong, Greet Op de Beeck, Roeland de Trazegnies – juryrapport
2010
Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: De Slalom soft – Paul Bogaert
Winnaar ‘Beste debuut’: Grote smerige vlinder – Andy Fierens
Winnaar ‘Beste gedicht’: “Mats” uit Tot zij de wijn is – Roel Richelieu-Van Londersele
Nominatie
- Paul Bogaert, De slalom soft
- Eva Cox, Een twee drie ten dans
- Charles Ducal, Toegedekt met een liedje
- Andy Fierens, Grote smerige vlinder
- Roel Richelieu Van Londersele – Tot zij de wijn is
- Leonard Nolens, Woestijnkunde
Jury 2010: Elke Brems, Erik de Jong, Friedl’ Lesage (voorzitter), Greet Op de Beeck, Geert Sels – juryrapport
2009
Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Kijken in de flits – Peter Verhelst
Winnaar ‘Beste debuut’: Tijd en landen – Willem Van Zadelhoff
Winnaar ‘Beste gedicht’: “Moeders” uit Lagerwal – Luuk Gruwez
Nominatie
- Johan De Boose, Niemand
- Luuk Gruwez, Lagerwal
- Herman Leenders, De archeologie van het hart
- Bart Meuleman, Omdat ik ziek werd
- Willem Van Zadelhof, Tijd en landen
- Peter Verhelst, Kijken in de flits
Jury 2009: Lieve Coppens (voorzitter), Liesbeth Imbo, Piet Piryns, Friedl’ Lesage, Marc Reynebeau – juryrapport
2008
Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: Buitenland – Miriam Van hee
Winnaar ‘Beste debuut’: Diep in het seizoen – Geert Jan Beeckman
Winnaar ‘Beste gedicht’:“Zomereinde aan de Leie” uit Buitenland –Miriam Van hee
Nominatie
- Geert Jan Beeckman, Diep in het seizoen
- Guido De Bruyn, Het Huis in Augustus
- Miriam Van Hee, Buitenland
- Mark Insingel, Iets
- Roger De Neef, Omdat
- Mark Van Tongele, Met de plezierboot mee
Jury 2008: Lieve Coppens (voorzitter), Piet Piryns, Friedl’ Lesage, Marc Reynebeau, Sigrid Spruyt – juryrapport
2007
Winnaar ‘Beste Dichtbundel’: In Inkt gewassen – Charles Ducal
Winnaar ‘Beste debuut’: Er hangt een hoge lucht boven ons – Els Moors
Winnaar ‘Beste gedicht’: “Andermans hond” uit Wuif de mussen uit – Joke van Leeuwen
Nominatie
- Bernard Dewulf, Blauwziek
- Charles Ducal, In Inkt gewassen
- Peter Ghyssaert, Kleine lichamen
- Stefan Hertmans, Kaneelvingers
- Peter Holvoet-Hanssen, Spinalonga
- Roland Jooris, Als het dichtklapt
- Joke van Leeuwen, Wuif de mussen uit
- Els Moors, Er hangt een hoge lucht boven ons
- Erwin Mortier, Uit één vinger valt men niet.
- Leonard Nolens, Een dichter in Antwerpen
Jury 2007: Lieve Coppens (voorzitter), Guido De Bruyn, Pat Donnez, Piet Piryns, Marc Reynebeau – juryrapport